2017 | Italië, Veneto

Tinazzi Ca’Isidora Amarone della Valpolicella Classico

36,00
Op voorraad
SKU
613497
  • Smaakprofiel
    Complex, krachtig en vol
  • Druivensoort
    Corvinone
  • Herkomst
    Italië, Veneto

Mondvullend brede, zeer extractrijke Amarone met imponerende lengte.Deze voortreffelijke Amarone smaakt heerlijk bij kruidig wild en stevige stoofpotten.

Lees meer
Levertijd 1-3 werkdagen Gratis thuisbezorgd
Dit product is alleen per 6 flessen te bestellen
  • 100% proefgarantie
  • Kies zelf uw bezorgmoment
  • Exclusief voor NRC Webwinkel
Afbeelding vergroten
Proefnotitie

Ondoorzichtig warm donkerrood/zwart. Zeer krachtig, complex en rijk van geur met kersenbonbons, cassis en weelderig, zoetkruidig eiken. Krachtig en breed van smaak met verleidelijk donker kersenfruit, mooi geïntegreerd eiken, zwarte bessen, vanille, cacao en gedroogde specerijen. Mondvullend bredezeer extractrijke Amarone met imponerende lengte. Corvina 70%, Corvinone 20%, Rondinella 10%. 15% vol. Nu al heerlijk. Lekker bij kruidig wild. Oplegbaar tot 2032.

Over deze wijn

De druiven voor Amarone worden geplukt in de laatste tien dagen van september en de eerste week van oktober. Hele en gezonde trossen worden vervolgens te drogen gelegd in grote schuren, een methode die appassimento wordt genoemd. Het is van groot belang dat de druiven gezond blijven en niet door rot worden aangetast. Daarom wordt de luchtcirculatie in deze schuren zeer goed in de gaten gehouden en is er een continue controle op schimmels en rot. De trossen liggen soms tot wel vier maanden te drogen op houten of plastic stellingen, op bamboe-matten of hangend aan hanenbalken!

Meer informatie
WijnkleurRood
Jaartal2017
SmaakprofielComplex, krachtig en vol
Druivenras(sen)Corvinone
Alcoholpercentage15%
StreekVeneto
LandItalië
Back to top