Auke Leistra was de veertig al gepasseerd toen hij erachter kwam dat hij in zijn eerste anderhalve levensjaar lange tijd niet bij zijn moeder had gewoond, omdat ze toen ‘psychisch labiel’ was. Hij werd ondergebracht bij een verre tante, van wie hem nooit meer was verteld dan dat ze ‘hem had leren lopen’.
Het was een late openbaring die zijn verstoorde verhouding met het leven in het algemeen en zijn moeder in het bijzonder in een verhelderend licht zette. Bij dat vaak wat schrille licht schreef hij Ander woord voor moeder.
Een jammerlijk mislukte hechting
en alle gedichten van dien.
Auke Leistra (1958) is literair vertaler en heeft werk vertaald van onder meer Paul Theroux en John Updike, David Sedaris en Roald Dahl. In de jaren negentig heeft hij enkele korte verhalen gepubliceerd in het literaire tijdschrift Maatstaf.
Ander woord voor moeder is zijn poëziedebuut.
Meer informatie
ISBN
9789463656740
Aantal pagina's
62
Datum van verschijning
20240920
Breedte
137 mm
Hoogte
212 mm
Dikte
8 mm
Indien je problemen ondervindt bij het afrekenproces, probeer dan de cookies van je browser te wissen.