Vincent Verschoor, Irene Jacobs, Tom Nouwen, Arjan den Boer
150 jaar Nederlandse Scheepvaartaffiches
NRC Recensie
Adviesprijs
€ 79,50
€ 59,50
–
25%
Korting
Levertijd 1-2 werkdagenGratis thuisbezorgd
Omschrijving
Meer dan 400 unieke scheepvaartaffiches
Groot formaat, monumentale verzameluitgave
Rijke visuele geschiedenis van de scheepvaart
Nederland heeft een diepgewortelde band met de zee, en de scheepvaart is al eeuwenlang een essentieel onderdeel van onze identiteit en economie. Met de opkomst van de grafische reclamekunst eind negentiende eeuw, verschenen ook de eerste affiches ter promotie van Nederlandse scheepvaartmaatschappijen. De circa 400 fraai ontworpen affiches in dit monumentale boek vormen de visuele weerslag van onze rijke scheepvaartgeschiedenis.
De auteurs hebben voor dit boek de fraaiste voorbeelden van affichekunst op maritiem gebied geselecteerd en hoofdzakelijk maar niet uitsluitend geput uit de omvangrijke collecties van het Maritiem Museum Rotterdam, het Scheepvaartmuseum Amsterdam en het Stadsarchief Rotterdam. Het boek is ingedeeld naar rederijen, bestemmingen en thema’s (waaronder binnenvaart, waterrecreatie en marine). Het sluit af met biografieën van de ontwerpers.
150 jaar Nederlandse Scheepvaartaffiches bevat alle belangrijke, mooie, interessante en bijzondere scheepvaartaffiches die ooit in Nederland zijn verschenen. Ze zijn gemaakt door ruim 120 verschillende ontwerpers.
Meer informatie
Uitgever
Thoth, Uitgeverij
Auteur(s)
Vincent Verschoor, Irene Jacobs, Tom Nouwen, Arjan den Boer